A D O R A C J A   E U C H A R Y S T Y C Z N A

„Niech wspólnoty zakonne i parafialne podejmą w tym roku [2005] szczególne zobowiązanie do adoracji eucharystycznej poza Mszą św. Pozostawajmy długo na klęczkach przed Jezusem Chrystusem obecnym w Eucharystii, wynagradzając naszą wiarą i miłością zaniedbania, zapomnienie, a nawet zniewagi, jakich nasz Zbawiciel doznaje w tylu miejscach na świecie”.
 Jan Paweł II, Mane nobiscum Domine.

„Owocem Najświętszej Ofiary jest trwała obecność Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina… Praktyka ta dała początek chwalebnemu zwyczajowi adorowania Chrystusa obecnego Eucharystii. Obyśmy w tym roku [2005] częściej niż dotąd umieli znaleźć czas na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Okazją do tego niech będą nabożeństwa eucharystyczne i każde indywidualne nawiedzenie kościoła czy kaplicy”.
Episkopat Polski, Eucharystia źródłem i szczytem życia i misji Kościoła.

„…Postanawiam, iż we wszystkich kościołach… [w Roku Eucharystii - 2005], przynajmniej przez jeden dzień wierni będą uczestniczyć w całodobowej adoracji eucharystycznej… 17 marca (czwartek) – kościół parafialny p.w. Św. Jakuba w Głusku”.
Arcybiskup Józef Życiński, Dekret i program  w sprawie obchodów Roku Eucharystii.

Środa – 16 III 2005 r.

17.00  Msza św. – Schola Dzieci (Iwona Matysiewicz)
            18.00
  KŻR p.w. Świętego Stanisława Kostki, Abramowice Kościelne, ul. Zdrowa i Nektarowa
            19.00  KŻR p.w. Świętej Bożej Rodzicielki, ul. Miętowa, Masarska i Handlowa
            20.00  KŻR p.w.
Świętego Wojciecha bm., ul. Odległa i Powojowa
            21.00  KŻR p.w. Matki Bożej Gromnicznej,
ul. Podleśna i Barwna
            22.00  KŻR p.w. Zwiastowania N.M.P., Wólka Abramowicka
            23.00  KŻR p.w. Świętego Józefa Oblubieńca N.M.P., ul. Wólczańska
            24.00  KŻR p.w. N.M.P. Królowej Polski, ul. Dominowska i Strojnowskiego

Czwartek – 17 III 2005 r.

1.00  KŻR p.w. N.M.P. Matki Kościoła,. ul Parafialna, Przepiórcza i Głuska 125 – 171
              2.00  KŻR p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, ul. Sieciecha, Podkomorska i Głuska 84 – 128
              3.00  KŻR p.w. Matki Bożej Szkaplerznej, Dominów
              4.00  KŻR p.w. Miłosierdzia Bożego, ul. Kwiatów Polskich, Wichrowa i Gwiaździsta