Dzieci - Dzieciom
XII Światowy Dzień Chorego w DSK

"Dwa szczęścia są na świecie
Jedno małe - być szczęśliwym
Drugie wielkie - uszczęśliwiać innych".
J. Tuwim

Z okazji XII Światowego Dnia Chorego, w dniu 11 lutego 2004 r. odbyły się uroczystości w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie, zorganizowane przy udziale Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Uroczystości rozpoczęły się w kaplicy  DSK o godz. 14.00. Mszę świętą celebrował ksiądz biskup dr Mieczysław Cisło wraz z dyrektorem Caritas Archidiecezji Lubelskiej księdzem prałatem Andrzejem Głosem, uczestniczyli pacjenci, opiekunowie i personel szpitala.

Oprawa liturgiczna została przygotowana przez scholę dziecięco - młodzieżową z parafii p.w. Świętego Jakuba w Lublinie, oraz pacjentów przebywających na oddziałach Dziecięcego Szpitala Klinicznego.

Po uroczystościach liturgicznych odbyło się spotkanie w auli na koncercie w wykonaniu scholi, pod kierunkiem pani mgr Iwony Matysiewicz. Na zakończenie uroczystości ksiądz biskup Mieczysław Cisło i ksiądz dyrektor prałat Andrzej Głos wręczyli dzieciom paczki, przygotowane przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Dziękujemy Caritas Archidiecezji Lubelskiej za zorganizowanie obchodów, pani mgr Iwonie Matysiewicz i scholi za posługę liturgiczną oraz wspólne radosne śpiewanie, panu Jackowi Gorzelowi za bezpłatny przewóz uczestników scholi - niech rozpromienione radością twarze chorych dzieci najlepiej świadczą o potrzebie podejmowania tego typu działań.

ks. mgr Dariusz Bondyra
                                                                        kapelan DSK