III
FESTYN RODZINNY OSIEDLI GŁUSK I ABRAMOWICE
Dnia 23 maja 2004 r., mieszkańcy osiedli Głusk i Abramowice spotkali się na festynie rodzinnym, który po raz trzeci został zorganizowany przez rady obu osiedli. Bogaty program imprezy był przykładem wspaniałej współpracy i integracji wielu osób. Zaoferowanie gościom tak licznych atrakcji nie byłoby możliwe bez życzliwego wsparcia wielu miejscowych firm i instytucji.
Festyn rozpoczął się uroczystym otwarciem boiska osiedlowego. Przecięcia wstęgi, w otoczeniu oficjalnych gości dokonał Andrzej Pruszkowski – Prezydent Miasta Lublin. Jak nakazuje tradycja, ksiądz proboszcz Zbigniew Pietrzela poświęcił nowy obiekt sportowy, a młodzi piłkarze wbiegli na murawę i rozegrali krótki mecz.
Aby obejrzeć występy artystyczne i wziąć udział w festynie, licznie zgromadzeni mieszkańcy Głuska i Abramowic udali się na parking parafialny, który udostępnił ksiądz dziekan. Na scenie zaprezentowany został atrakcyjny i różnorodny repertuar, przeplatany żywiołową i dowcipną konferansjerką, prowadzoną przez p. Teresę Krzywicką, nauczycielkę SP w Mętowie. Obok melodii i tańców ludowych w wykonaniu Zespołu Tańca Ludowego ,,Mały Głusk” prowadzonego przez p. Urszulę Obarę, można było również podziwiać zespoły tańca nowoczesnego. W barwnych kostiumach wystąpiły dzieci z zespołów Iskierki, Igraszki i Impuls, których instruktorką i choreografem jest p. Renata Jakimiuk. Grupy te, skupione są przy świetlicy prowadzonej przez Stowarzyszenie,,Lepsza Przyszłość”. Równie atrakcyjnie zaprezentował się młodzieżowy zespół taneczny z Gimnazjum nr 1.
Kiermasz ciast |
Wystawa poezji Mariana Stanisława Hermaszewskiego |
Jednym z najciekawszych punktów programu była inscenizacja pt.,,Krótka opowieść o przyjaźni”, w wykonaniu dzieci ze świetlicy opiekuńczo – wychowawczej Stowarzyszenia ,,Lepsza Przyszłość”. Mali aktorzy zachwycili publiczność swoim talentem recytatorskim, tańcem i śpiewem. Spektakl wyreżyserowała p. Alicja Wrzesińska, dyrektor świetlicy opiekuńczo - wychowawczej, a scenografię wykonały nauczycielki SP nr 47 – p. A. Borowiec, p. I. Kowalska i p. I. Piskor.
Gwiazdą III Festynu Rodzinnego był p. Jerzy Słota wraz z synem. Artyści zaprezentowali wiązankę przebojów zespołu VOX.
Jako że w tradycji chrześcijańskiej, maj jest miesiącem poświęconym Matce Bożej, kolejnym punktem programu było nabożeństwo majowe, odprawione w kościele p.w. Św. Jakuba Apostoła.
Na zakończenie festynu rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy klerykami Lubelskiego Seminarium a drużyną lektorów i ministrantów z miejscowego kościoła, sędziowany przez p. M. Krzosa. Mecz zakończył się remisem 6: 6.
W trakcie trwania imprezy,
zgromadzeni goście mogli uczestniczyć w loterii fantowej, kiermaszu ciast,
aukcji, grillowaniu. Całkowity dochód z festynu przeznaczony zostanie na
dofinansowanie wypoczynku letniego dzieci ze świetlicy opiekuńczo –
wychowawczej Stowarzyszenia „Lepsza Przyszłość”.
Opracowały: A. Borowiec, I. Kowalska i I. Piskor.