Jasełkowa Historia Zbawienia

Dnia 11 stycznia 2004 r. w niedzielę w kościele p.w. świętego Jakuba Apostoła w Lublinie odbyło się, dzięki życzliwości księdza proboszcza Zbigniewa Pietrzeli, przedstawienie p.t. „Narodziny Jezusa – nadzieją dla świata”. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie, działających w kole teatralnym i muzycznym.

Spektakl, na podstawie scenariusza z książki H. Jaschke „Święta w roku kościelnym”, wyreżyserowała mgr Joanna Pielechowska, a opracowała muzycznie mgr Iwona Matysiewicz.

Przedstawienie oddaje istotę Bożego Narodzenia – Bóg, stwarzając świat i człowieka, tak go ukochał, iż nie pozwolił mu zginąć, nawet wtedy, gdy człowiek wystąpił przeciw Niemu, zapomniał się. Zesłał Swego Syna, który przychodząc na świat przyniósł odkupienie, nadzieję i miłość.

„Bóg sam staje się dzieckiem”,
„Bóg zawsze zaczyna od nowa”,
„Bóg nie przestaje kochać stworzeń i człowieka” –
rozbrzmiewały w kościele głosy dzieci, umacniając serca i dusze wiernych.

W przerwie na plebanii dla wszystkich „aktorów” były kanapki, ciasta i herbata.

Mgr Joanna Pielechowska