Kapliczka - Wólka Abramowicka

Grota z kamieni (otoczaki), w niszy figura Matki Bożej z różańcem, całość osadzona na kopcu zacementowanych kamieni, na kopcu od strony południowej ozdobne kwiaty, przed grotą fontanna (forma małego basenu).

Wólka Abramowicka, w ogrodzie przed domem, w którym mieszka rodzina Krystyny i Aleksandra Furlepów (posesja przy drodze z Lublina do Biłgoraja, 100 m dalej w kierunku południowym przebiega granica naszej parafii i parafii w Ćmiłowie).

Jan Furlepa (ojciec Aleksandra) zamieszkały we wsi Chłopków k/Zamościa miał pragnienie, ażeby w swoim ogródku postawić krzyż. Tych planów nie wykonał, bo nagła i niespodziana śmierć zniweczyła jego plany. Ten ojcowski jakby testament postanowił wykonać syn Aleksander i na nowej posesji w Wólce postawić "jakiś znak Bożej Opatrzności. Własnym po­mysłem i kosztem w latach 1993/94, gdy już na stale tu zamieszkał, postawił tę grotę. W 1995 r. poświęcił ją ks. Wiesław Galant, który w owym czasie był mieszkańcem naszej plebanii. Jest to kapłan diecezji zamojskiej.

Modlitwa rodzinna, majówki, przy omijaniu - znak krzyża, zdejmowanie nakrycia głowy itp.

Rodzina Furlepów.

<<krzyże  <<Wólka Abramowicka