Krzyż - Abramowice Kościelne

Krzyż drewniany, koloru naturalnego drewna, wys. na ok. 4m, u góry postać Chrystusa Ukrzyżowanego nakryta małym dwuspadowym daszkiem, pólka na kwiaty.

Abramowice Kościelne: posesja - ogród własności Danuty i Stanisława Anasiewiczów, w odległości ok. 50m od domu w kierunku zachodnim.

Krzyż postawiony i poświęcony w czerwcu 2002 r. jako pewnego rodzaju wotum wdzięczności za wszystko, co rodzina otrzymała od Pana Boga. Drugim motywem była chęć wymiany krzyża "starego", który już podupadł (zdjęcie obok) i został rozebrany. Widniał na nim napis: "Jezu zmiłuj się nad nami 1919". Postawił go Dziadek Stanisława - Anasiewicz Wincenty, jako "dziękczynienie za odzyskaną w 1918 r. niepodległość... Wincenty był głęboko wierzącym..., prawdziwym katolikiem... i wielkim patriotą". Na swoich polach w pobliżu domostwa wystawił dwa krzyże: w 1919 i 1938 r.

Szacunek i cześć od pracujących w polu i ogrodzie, w maju - śpiew "majówek".

Rodzina Anasiewiczów.

<<krzyże  <<ul. Zdrowa  Abramowice Kościelne>>