Krzyż - ul. Zdrowa

Przydrożny metalowy krzyż, wys. na ok. 4m, razem z metalowym płotkiem pomalowane są na zielono, u góry postać Chrystusa Ukrzyżowanego przykryta owalnym daszkiem z blachy, u dołu tablica z napisem: "Krzyżu Polny Błogosław nam plony i nasz trud rolny. Mieszkańcy Głuska 1980".

Przy polnej drodze biegnącej w kierunku Abramowic Kościelnych, drodze będącej przedłużeniem ul. Zdrowej (ok. 1 km od Szkoły Podstawowej nr 47).

Data powstania tego krzyża prawdopodobnie związana jest z rokiem 1980, który wypisany jest na tablicy. Do chwili obecnej nie udało się ustalić: kto?, jak? i kiedy? ufundował ten krzyż.

Należy tylko przypuszczać, że mijający ten znak Chrystusowego krzyża oddają cześć poprzez zwyczajne gesty pobożności.

Do chwili obecnej nie ustalona.

<<krzyże  <<ul. Zdrowa  Abramowice Kościelne>>