Figura - ul. Głuska

Statua Matki Bożej postawiona na betonowej kolumnie (kolor biały), wys. ok. 4,5m, całość osadzona na cokole obłożonym granitem (kolor szary) - dwa stopnie. Na podstawie kolumny widnieje napis: "Dążcie do tego, co jest w górze, a nie do tego, co na ziemi (Kol 3,2) A.D. 2001".

Posesja plebanijna, przy ul. Głuskiej 145.

Finalizując układanie kostki brukowej na podwórku przed plebanią (I poł. 2000 r.) zrodziła się myśl, aby ten kościelny plac zaznaczyć jakąś religijną rzeźbą. Motyw był jeszcze i taki, iż dobiegał końca wiek XX a rozpoczynał się XXI (przełom tysiącleci). Opatrzność Boża zrządziła, że w przypadkowej rozmowie (grudzień 2000 r.) z Andrzejem Malczakiem, naszym parafianinem, okazało się, że ma on osobiste motywy pobudowania zbożnej kapliczki. Więc statuę Matki Bożej zakupił ksiądz proboszcz Zbigniew Pietrzela,, kolumnę w całości ufundował Andrzej Malczak, prace murarskie wykonali: Mazur Rajmund, Tomala Zbigniew i Karandys Tomasz (gratisowo), granitem obłożył i napis wyrzeźbił Derkacz Mariusz (praca gratis, granit zapłacony). Figurę poświęcono w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2001 r. (podczas nabożeństwa poświęcenia pól).

Przechodzący ulicą wierni czynią znak krzyża, zdejmują czapki, czasem zatrzymują się na krótką modlitwę.

Proboszcz miejsca i mieszkańcy plebanii.

<<krzyże  <<ul. Głuska>>