Kapliczka - ul. Głuska

Kapliczka murowana, otynkowana i pomalowana na kolor pastelowy, wys. ok. 1,80m, nakryta dwuspadowym dachem (gzyms), w niszy za płotkiem z metalowych prętów znajduje się mała figurka Matki Boskiej.

Kapliczka wkomponowana jest w ogrodzenie parafialnego cmentarza grzebalnego nieopodal głównego wejścia (Lublin, ul. Głuska 106).

Czas powstania określany jest na przełom XVIII i XIX w., i wykonana jest w stylu późnego baroku. W niszy kapliczki znajdowała się zabytkowa kamienna rzeźba Chrystusa przy słupie. Na przełomie sierpnia i września 1996 r. została skradziona i do obecnej chwili nie odnaleziona.

Wierni z sąsiedztwa corocznie malują kapliczkę, stawiają świeże kwiaty i bardzo często w niszy przed figurką Matki Boskiej stoi zapalona lampka.

Anonimowi parafianie: malowanie, czyszczenie, porządkowanie otoczenia kapliczki, świeże kwiaty itp.

<< krzyże  << ul. Głuska >>