Kapliczka - Dominów

Kapliczka Matki Bożej z otwieranymi drzwiczkami w formie prostopadłościanu, zadaszona dwuspadowym daszkiem, w zwieńczeniu znak krzyża (ok. 30cm.), całość oszklona, szkielet metalowy pomalowany na kolor zielony (wys. na ok. 1,7m.), statua Matki
Bożej gipsowa, wys. ok. 80cm.

Dominów Kolonia, w ogródku przed domem, w którym mieszkają dwie rodziny: Zając i Brus.

Pomysł budowy, jak i realizacja, zostały wykonane przez właścicieli tej posesji: Marię i Władysława Zająców oraz Renatę i Adama Brusów. Kapliczkę postawiono w 1998 r. jako "wotum wdzięczności Panu Bogu za pośrednictwem Matki Najświętszej Maryi a równocześnie jako znak prośby i dalszej opieki Opatrzności Bożej dla rodziny".

Przy tej kapliczce zbierają się dzieci, dorośli, czasem młodzież i śpiewają "majówki" (z tego miejsca do parafialnego kościoła jest ok. 4-5 km).

Właściciele tej posesji: rodzina Zająców i Brusów. Wokół jest dużo kolorowych kwiatów.

<<krzyże  <<Dominów>>