Krzyż - ul. Głuska

Krzyż drewniany (dębowe deski) wys. na ok. 5m, polakierowany, wewnątrz konstrukcja metalowa, czterema śrubami przytwierdzony do betonowego cokołu; napisy; na belce poziomej - "Misje Święte", na belce pionowej - "O.O. Bernardyni 8-15 VI 1997 r." (litery wyrzeźbione z drewna).

Cmentarz przykościelny (strona wschodnia), Lublin, ul. Głuska 143
.

Konstrukcję metalową wykonali Dudek Bogdan i Krysa Stanisław, prace stolarskie - Stępniak Zbigniew, napisy wyrzeźbili Burzak Michał o Wawer Piotr, betonowy cokół wykonał Mazur Rajmund, drzewo podarował Wyrwas Wiesław. W ostatni dzień odprawianych misji zorganizowanych na 600-lecie parafii krzyż złożono - za przyzwoleniem dyrekcji - na szkolnym boisku przy ul. Zdrowej. W obecności zgromadzonej tam rzeszy wiernych krzyż został poświęcony przez misjonarzy a następnie w procesji przeniesiony na plac przykościelny (krzyż nieśli: mężczyźni, kobiety, młodzież i dzieci). Po zakończeniu Sumy wierni wychodzący z kościoła swoje małe krzyżyki błogosławili dotykając krzyża misyjnego.

Czasem wierni podchodzą, dotykają krzyża i żegnają się, sporadycznie pozdrawiają krzyż pocałunkiem, bywają dni, że ktoś z wiernych stawia świeże kwaiaty.

Proboszcz miejsca i służba kościelna.

<< krzyże  << ul. Głuska >>