Krzyż - ul. Głuska

Przydrożny krzyż, drewniany, wys. ok. 80cm z figurką Chrystusa Ukrzyżowanego, na krzyżu widnieje nagrobna tabliczka: "Ś.P. Arkadiusz Belka, Ireneusz Frontczak, zg. śm. trag. + 04.06.2000. Spoczywaj w pokoju". Całość otoczona maleńkim drewnianym płotkiem.

Tzw. "brodek", łąka przy ul. Głuskiej, ok. 10m od jezdni w kierunku wschodnim.

W tym miejscu 4 czerwca 2000 r. o godz. 3 rano miał miejsce tragiczny wypadek. Uciekający przed policją kierowca osobowego auta z nadmierną szybkością wypadł na zakręcie z jezdni uderzając w betonowy słup i pobliskie drzewo. To miejsce upamiętnili krewni lub znajomi tych zmarłych wyżej wqymienionym krzyżem. Jak do tej chwili (2002 r.) nikt w naszej parafii informacji o postawieniu krzyża nie zgłosił.

Nie jest znany.

Przypuszczam, że o ten krzyż troszczą się znajomi lub krewni tych zmarłych mężczyzn.

<<krzyże  <<ul. Głuska>>  ul. Zdrowa>>