28 IV 2024 R.

W środę – 1 maja – rozpoczniemy nabożeństwo majowe. W kościele „majówkę” śpiewać będziemy po mszy wieczornej sprawowanej o godz. 18:00. Jest tradycją, że wierni gromadzą się również przy figurach i przydrożnych krzyżach, aby w ten sposób uczcić Matkę Bożą. Jest więc okazja, aby odnowić i uporządkować teren wokół krzyży i kapliczek.

Czwartkowa adoracja przed Najświętszym Sakramentem i Spowiedź rozpoczną się o godz. 17:00 i zakończą  nabożeństwem majowym.

W piątek – 3 maja – świętować będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Tego dnia Msze Święte będą odprawiane o godz. 7:30, 9:30, 11:30 i 18:00. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Wieczorna adoracja Najświętszego Sakramentu i Spowiedź rozpoczną się o godz. 17:00 i zakończą „majówką”.

W pierwszą sobotę miesiąca – 4 maja – różaniec o godz. 17:00 poprowadzi Róża p.w. Matki Bożej Bolesnej. 15 minutowe rozważanie poprowadzi kapłan. Śpiew „majówki” i Msza Święta o godz. 18:00 zakończą nabożeństwo.

Poświęcenie pól dla parafian Wólki Abramowickiej i ulic Lublina: Wólczańskiej, Abramowickiej, Podleśnej, Barwnej, Odległej i Powojowej będzie w piątek – 3 maja. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16:00 przy krzyżu w Wólce Abramowickiej stojącym na posesji rodziny Rzucidłów. Następnym będzie krzyż znajdujący się na posesji rodziny Kieliszków przy ul. Abramowickiej – 16:15, krzyż na posesji rodziny Nowaków – o godz. 16:30, a krzyż u zbiegu ulic: Abramowickiej, Odległej i Powojowej – opodal sklepu „Stokrotka” – o 16:45. Prosimy o pojazd na godz. 15:45 na podwórku plebanii – zgłosić można po tej Mszy Świętej.

W Dominowie Msza Święta na poświęcenie pól będzie 3 maja przy kapliczce o godz. 19:00.

Poradnia pod Mocnym Aniołem: Szukasz psychologa, prawnika, terapeuty uzależnień, lub rozmowy z kapłanem – skorzystaj z bezpłatnej oferty. Harmonogram dyżurów poradni znajduje się na tablicy ogłoszeń, a małe foldery są na bocznych ołtarzach.

Poświecenie pól dla parafian Abramowic Prywatnych i ulic Lublina: Sachsów, Zorza, Grabowskiego, Wojewodzińskiej, Sieciecha i Podkomorskiej będzie w niedzielę – 5 maja. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 16:30 przy krzyżu stojącym w sąsiedztwie posesji rodzin Dudzińskich i Dyzmów w Abramowicach Prywatnych. Następnym będzie krzyż znajdujący się na posesji rodziny Zająców – o 16:45, krzyż na posesji rodziny Skowronków – o 17:00, krzyż u zbiegu ulic Głuskiej i Zorza – o 17:15, a o 17:30 krzyż na skrzyżowaniu ulic Głuskiej i Sachsów. Okoliczni mieszkańcy niech gromadzą się przy najbliższym krzyżu. W modlitwie o tegoroczne urodzaje bądźmy gorliwi. Prosimy o pojazd na godz. 16:15 na podwórku plebanii – zgłosić można po tej Mszy Świętej.

Prasa katolicka:

• Majowy numer miesięcznika „Różaniec” można odebrać w zakrystii;
  • Piąty numer miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” zawiera ciekawy spis sanktuariów Maryjnych Europy, które zostały udokumentowane fotografiami. Ciekawa lektura;
  • Rusza proces beatyfikacyjny zamordowanej w Boliwii polskiej misjonarki Heleny Kmieć. Rozmowę z jej rodzicami zanotował jeden z redaktorów tygodnika „Gość Niedzielny”;
  • „Zwyczajny ksiądz nie jest niczemu winien, a dostaje baty za przewinę kogoś innego” – słowa Biskupa Edward Dejczak w wywiadzie zatytułowanym „Kapłańskie drogi nie są proste” i wydrukowanym z tygodniku „Niedziela”. Czytajmy prasę katolicką a przede wszystkim Ewangelie i Dzieje Apostolskie.

Ofiarodawcom dziękujemy za środki pieniężne składane na pokrycie kosztów związanych z renowacją ogrodzenia cmentarza grzebalnego.

SBP Piaski O/Świdnik