21 VII 2024 R.

Przebudowa kamiennego ogrodzenia cmentarza w pierwszym etapie wypada dość okazale. Jakość tego dzieła i styl robót w wykonaniu pracowników Firmy Kochańskiego Mariana ma uznanie u Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytów i innych służb nadrzędnych. Oszczędności kasy parafialnej do chwili obecnej były wystarczalne. Parafia długów nie ma. Ufamy, że wszyscy użytkownicy i dysponenci grobów, przede wszystkim spoza naszej parafii, mają świadomość współgospodarzy tego miejsca. Np. wywóz odpadów komunalnych z cmentarza jest największym wydatkiem kosztów związanych z jego utrzymaniem. Logika podpowiada, by tych odpadów z dekoracji grobów było jak najmniej, najlepiej, by ich w ogóle nie było. Dziękujemy za ofiary indywidualne i przelewy bankowe na ogrodzenie cmentarza.

Odpust ku czci Świętego Jakuba Apostoła – Patrona naszego kościoła i parafii – świętować będziemy w przyszłą niedzielę na Mszach Świętych o godz. 7:30, 9:30, 11:30 i 18:00. Wypełniając zwykłe warunki zyskany odpust możemy ofiarować dla siebie, lub jednej osobie zmarłej. Ze spowiedzi świętej możemy skorzystać codziennie na ok. 20 minut przed Mszami Świętymi, które w dni zwykłe tygodnia sprawowane są o godz. 7:30 i 18:00. Odpustową Sumę za parafian odprawimy o godz. 11:30 a po jej zakończeniu będzie procesja eucharystyczna. Zadbajmy o wszystkie emblematy procesyjne, które za przewodem krzyża wierni poniosą w procesji. Przykładny to obraz, kiedy ojcowie z dziećmi i mamusiami obsługują chorągwie i wstążki.

Ofiarami do puszki przed kościołem pomagamy misjonarzom w zakupie środków lokomocji. MIVA POLSKA prowadząc akcję: Święty Krzysztof „1 grosz za jeden kilometr bezpiecznej jazdy” niewątpliwie jest wielkim wsparciem dla polskich misjonarzy. Dziękujemy za każdą przysłowiową złotówkę.

O autokarowych pielgrzymkach do Torunia, Lichenia, Niepokalanowa, Kalwarii Pacławskiej i Częstochowy szczegółowe informacje można przeczytać z plakatów na tablicy ogłoszeń.

Trwa akcja „Tornister pełen Uśmiechu”. Jest to pomoc dzieciom szkolnym w Burundii, gdzie dochód na jedną osobę jest najniższy na świecie. Szkolny plecak należy napełnić przyborami szkolnymi (zeszyty, kredki, ołówki, długopisy, flamastry… i.t.p.) i dostarczyć w kościele do zakrystii, albo bezpośrednio do Lubelskiej Caritas.

Prasa katolicka: Watykan uznał objawienia włoskiej mistyczki Pieriny Gilli – artykuł w tygodniku „Niedziela”; Ruch Światło-Życie ma 70 lat po pierwszej oazie, którą opisuje tygodnik „Gość Niedzielny”.

Módlmy się… Zmarł nasz parafianin Jerzy Kołodziejczyk (l. 70) z ul. Powojowej – „Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie…”

Modlitwa błogosławieństwa kierowców i ich pojazdów (Materiały Liturgiczne…, str. 8). Pokropienie wodą święconą wszystkich pojazdów będzie na obu parkingach. Rodzinami stańcie przy swoich pojazdach. Podczas pokropienia można nabyć sobie pamiątkowy breloczek. Błogosławionego i bezpiecznego podróżowania.

SBP Piaski O/Świdnik