26 VI 2022 R.

Rozpoczęły się wakacje, zadbajmy o to, aby tak organizować zajęcia wakacyjne, by nie zabrakło w nich czasu na Mszę Świętą w niedzielę i codzienną modlitwę. Nauczycielom, dzieciom i młodzieży – błogosławionych dni wakacyjnych życzy Parafia!

W nadchodzącym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca wraz z odpowiednimi nabożeństwami. Różaniec w sobotę poprowadzi Róża pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego.

Dla wszystkich członków Żywego Różańca spotkanie formacyjne będzie w niedzielę za tydzień – 3 lipca – o godz. 10:30.

LXXXV Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę organizowana jest na 1-2 lipca. Organizatorem jest Krajowe Duszpasterstwo Nauczycieli. Program znajduje się na tablicy ogłoszeń.

XLIV Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę po pandemii wraca do tradycyjnej formy pielgrzymowania i wyruszy w tym roku 3 sierpnia. Zapisy w parafiach trwają do 25 lipca. Zachęcamy tych, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować do składania intencji w funduszu „Idę z Tobą”. Szczegóły na stronie www.pielgrzmka.lublin.pl.

Ksiądz Arcybiskup zaprasza na doroczny odpust Matki Bożej Katedralnej połączony z procesja różańcową w dniu 3 lipca, w niedzielę o godz. 19.00. Uroczystościom będzie przewodniczył bp pomocniczy diecezji
siedleckiej Grzegorz Suchodolski. Podczas Mszy Świętej będziemy dziękować za 25 lat posługi proboszcza Archikatedry, Ks. Prałata Adama Lewandowskiego.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, z tytułów takich jak „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, zaś dla dzieci i młodzieży miesięcznik „Mały Gość Niedzielny”

Módlmy się…

• Sakrament Chrztu Świętego przyjmą dziś Pola Zagraba i Bruno Mazur – „Pod Twoją obronę, uciekamy się…”.

Zapowiedzi przedślubne:

• Adrian Sochal kawaler z Parafii p.w. Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala i Magdalena Mroczkowska panna z tutejszej Parafii (II);
  • Konrad Pikulski kawaler i Urszula Pęcak panna oboje z tutejszej Parafii (II);

* * * * *