Parafia Rzymskokatolicka

pod wezwaniem Świętego Jakuba  Apostoła
w Lublinie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

4 VI 2023 R.

 

Jedną z najważniejszych tajemnic wiary jest tajemnica Najświętszej Trójcy. Jedność Osób Bożych, Ojca, Syna i Ducha Świętego jest niezgłębiona. W modlitwie pacierzowej w głównych prawdach wiary wyznajemy: „Jest Jeden Bóg, ale w Trzech Osobach, Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty”. Czyńmy wszystko, byśmy błogosławieństwo przyjmowali każdego dnia i mocno je przyjmowali.

 

Z dniem dzisiejszej Uroczystości Najświętszej Trójcy dobiega końca okres Spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

 

Uroczystość Bożego Ciała obchodzić będziemy w czwartek – 8 czerwca. Msze Święte sprawowane będą o godz. 8:00, 11:00 i 18:00. Procesję Bożego Ciała rozpoczniemy o godz. 10:00 przy krzyżu, który znajduje się u zbiegu ulic Głuskiej i Strojnowskiego. Stamtąd ulicą Głuską, zatrzymując się przy kolejnych ołtarzach, procesja podążać będzie w kierunku kościoła i zakończy się Mszą Świętą. Wszyscy uczestnicy procesji trzeba, by angażowali się w śpiew pieśni eucharystycznych. Każdy uczestnik otrzyma folder z tekstami tych pieśni. Wspólny śpiew jest oddaniem hołdu i czci Panu Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie i niesionemu w monstrancji pod baldachimem. Prośba do wiernych, by w procesji niesione były wszystkie emblematy procesyjne.

 

W czerwcu czcimy Najświętsze Serce Jezusa. Na zakończenie Mszy wieczornych modlić się będziemy słowami „Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa”. Temu nabożeństwu każdego dnia towarzyszyć będą czytanki o rodzinie Ulmów. To polska rodzina z Markowej k/Łańcuta, która za ukrywanie Żydów została brutalnie zamordowana w marcu 1944 r.

 

Parafia gości Ikonę-Obraz Świętej Rodziny. Oczekujemy chętne rodziny i małżeństwa, by przyjmowały do swoich domów Dziecię Jezus, Matkę Maryję i Świętego Józefa poprzez ten święty obraz. Obraz  w domu przebywa jedną dobę; rodzina zabiera go do siebie po Mszy odprawianej o godz. 18:00, a przywozi go kościoła na kilkanaście minut przed godz. 18:00.

 

Bractwo Miłosierdzia imieniem Świętego Brata Alberta prowadzi akcję charytatywną zbiórki odzieży używanej oraz akcesoriów. Pozyskane środki z tej akcji trafiają bezpośrednio na rzecz Bractwa. Kontener koloru żółtego z logo Bractwa znajduje się przy wjeździe na parafialny parking. Wiernych prosimy o włączanie się w tego rodzaju pomoc Bractwu w Lublinie przy ul. Zielona 3. Tę akcję będzie można wesprzeć również ofiarami do puszki, które będą zbierane po Mszach Świętych za dwa tygodnie, w niedzielę – 18 czerwca.

 

Módlmy się…

  • Zmarła ś.p. Janina Chyrzyńska (l.66) z ul. Głuskiej – „Wieczny odpoczynek, racz jej dać, Panie…”.

 

Zapowiedź przedślubna:

  • Kamil Błaszczak kawaler z Parafii Piaski i Katarzyna Gospodaryk panna z Parafii tutejszej (II).

 

* * * * *

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA pod wezwaniem Św. Jakuba Apostoła w Lublinie - Głusku

Konto Kościoła:
Spółdzielczy Bank Powiatowy
w Piaskach O/Świdnik
SBP Piaski O/Świdnik

49 8689 0007 6001 4692 2000 0010

Kontakt

ul. Głuska 145,
20-385 Lublin

tel. +48817518617

e-mail:
xzp1955@gmail.com

Zobacz na mapie

Główne Linki

O KOŚCIELE
MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA
INTENCJE MSZALNE
OGŁOSZENIA
AKTUALIA
WSPÓLNOTY
GALERIA
LINKI
KONTAKT

Wspólnoty istniejące przy parafii

Przy naszej parafii działa 17 wspólnot.