15 V 2022 R.

Trwamy w miesiącu maju, w którym przez wstawiennictwo Maryi polecamy przed tron Boży nasze sprawy. W naszym kościele nabożeństwo majowe jest łączone ze Mszą Świętą o godz. 18:00.

Dla mieszkańców Dominowa i wszystkich ulic w Dominowie modlitwy na poświęcenie pól – o obfite urodzaje i błogosławione zbiory – będą sprawowane ze Mszą Świętą, majówką i procesją z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, dziś o godz. 18:00. Zapraszamy do udziału tę część naszej parafii.

Pragnących zgłębiać Pismo Święte zapraszamy na spotkania w Kręgu Biblijnym w środy po Mszy wieczornej.

W czwartki po Mszy wieczornej praktykujemy godzinną adorację Najświętszego Sakramentu. Trzeba uczyć się praktykować modlitwę kontemplacji obecności Pana Jezusa w konsekrowanej Hostii. Prosimy o to wszystkich wiernych, zwłaszcza młodzież i dzieci: ofiarujcie Panu Jezusowi przede wszystkim coniedzielną Mszę Świętą oraz czwartkową adorację.

Razem z rodzicami dzieci klas czwartych Podstawówki I-rocznicę Spowiedzi i Komunii Świętej świętować będą za tydzień w niedzielę – 22 maja – podczas Mszy Świętej o godz. 13:00. Do Spowiedzi Świętej należy przyjść w czwartek – 19 maja – o godz. 18:30. Ta Spowiedź będzie podczas adoracji Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Będzie więc okazja do ofiarowania Chrystusowi kilkunastominutowej  adoracyjnej modlitwy w ciszy korzystając z modlitewnika i różańca. Rodzice, sumiennie i gorliwie skorzystajcie z możliwości rodzinnego przebywania przed Najświętszym Sakramentem i swoją postawą pomóżcie swoim dzieciom.

W Uroczystość Bożego Ciała trasa procesji w tym roku rozpocznie się przy krzyżu u zbiegu ulic Głuskiej i Strojnowskiego i zakończy w kościele Mszą Świętą. Oczekujemy z tej trasy zgłoszeń od wiernych na dekorację czterech ołtarzy.

Rysunek: Celestyn Miklasiński, [Chrystofania] – Zmartwychwstały ukazał się Marii Magdalenie (1925), fresk w kościele Św. Jakuba Apostoła w Lublinie.

SBP Piaski O/Świdnik