Parafia Rzymskokatolicka

pod wezwaniem Świętego Jakuba  Apostoła
w Lublinie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

16 VI 2024 R.

 

Nasz wikariusz ksiądz Paweł Ziętek z dniem 30 czerwca zakończy pracę duszpasterską w naszej Parafii. Z woli ordynariusza diecezji lubelskiej Arcybiskupa Stanisława Budzika, Ksiądz Paweł otrzymał nominację do Parafii p.w. Świętej Matki Teresy z Kalkuty w Chełmie na stanowisko wikariusza. Księdzu Pawłowi, za jego 10-letnią posługę w naszej Parafii parafianie pragną wyrazić swoją wdzięczność w następną niedzielę – 23 czerwca – na Sumie o 11:30.

 

Bractwo im. Świętego Brata Alberta wesprzyjmy dobrowolną ofiarą złożona do puszki przed kościołem.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17:00 do 18:00. Zapraszamy.

 

Rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. Uroczyste zakończenie będzie w najbliższy piątek. Uczniowie i ich bliscy niech mają obowiązek wdzięczności Panu Jezusowi, że dzieci i młodzież mogły pobierać naukę w wolnej Polsce i pod opieką naszych nauczycieli i rodziców. Ta wdzięczność niech wyrazi się Spowiedzią i Komunią Świętą. Klasy III-e i IV-e do Spowiedzi przyjdą jutro na godz. 17:30, klasy V-e i VI-e we wtorek na godz. 17:30, klasy VII-e w środę na godz. 17:30 i klasy VIII-e w czwartek na godz. 17:30. Za dzieci i nauczycieli naszej szkoły i przedszkoli Msza Święta na zakończenie roku będzie odprawiona w piątek – 21 czerwca – o godz. 10:00.

 

„Wielki Festyn Rodzinny”, gdzie? – Plac przy Ochotniczej Straży Pożarnej Glusk, kiedy? – 21 czerwca b.r. od godz. 14:00. Zapraszają: Rady Dzielnic – Głusk, Abramowice, Bronowice i OSP Głusk.

 

Plan autokarowego wyjazdu na Jasną Górę w pierwszą sobotę lipca jest na tablicy ogłoszeń.

 

Gabinet stomatologii DENTAL MEDICARE przy ul. Zdrowej – jak informują pracownicy – pierwsza wizyta stanowi ogląd i opis stanu uzębienia, i jest gratisowa.

 

„Tornister Pełen Uśmiechu 2024” to akcja polegająca na zebraniu artykułów szkolnych niezbędnych w nauczaniu i złożonych do tornistra. Np. Koło Naukowe Studentów Pracy Socjalnej UMCS w minionym tygodniu złożyło 9 tornistrów wypełnionych przyborami szkolnymi. Puste tornistry (dar jednej z naszych parafianek) są do pobrania i zapełnienia artykułami szkolnymi.

 

Słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich ofiarodawców indywidualnych i za przelewy bankowe, jako pomoc w kosztach inwestycji, które ponosi Parafia a związane z odbudową zabytkowego kamiennego ogrodzenia cmentarnego. Bóg wynagrodzi!

 

Prasa katolicka: • Któż z obecnych tu wiernych nie wołał o pomoc Świętego Antoniego z Padwy? „Pomoc dla gubiących i zagubionych” to artykuł w gazecie „Gość Niedzielny” o fenomenie działalności tego Świętego również w czasach nam współczesnych. • Obecny sejm i senat nieprawnymi „uchwałami” stanowią, by z miejsc publicznych, urzędów i biur usuwać Jezusowy krzyż, by bluźnierstw i profanacji naszych kościołów nie karać, by chrześcijanom wyznania rzymskokatolickiego ograniczać swobodę kultu. „Czy czeka nas katolickie podziemie?” – pyta jedna z autorek tygodnika „Niedziela”. • Wakacyjny numer miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” posiada terminarz turnieju Euro 2024 i plakat z reprezentacją Polski.

 

Módlmy się…

  • Zmarli nasi parafianie: ś.p. Władysław Aksak (l. 76) z ul. Miodowej i ś.p. Agnieszka Kęciak (l. 42) z ul. Głuskiej – „Wieczny odpoczynek, racz im dać, Panie…”.

 

Zapowiedź przedślubna:

  • Piotr Tuziak kawaler z Parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie i Agnieszka Rybaczuk panna z Parafii tutejszej (II).

 

Rysunek z Internetu: Ziarnko gorczycy i wzrost Królestwa Bożego…

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA pod wezwaniem Św. Jakuba Apostoła w Lublinie - Głusku

Konto Kościoła:
Spółdzielczy Bank Powiatowy
w Piaskach O/Świdnik
SBP Piaski O/Świdnik

49 8689 0007 6001 4692 2000 0010

Kontakt

ul. Głuska 145,
20-385 Lublin

tel. +48817518617

e-mail:
xzp1955@gmail.com

Zobacz na mapie

Główne Linki

O KOŚCIELE
MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA
INTENCJE MSZALNE
OGŁOSZENIA
AKTUALIA
WSPÓLNOTY
GALERIA
LINKI
KONTAKT

Wspólnoty istniejące przy parafii

Przy naszej parafii działa 17 wspólnot.