24 III 2024 R.

Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień od uobecniania wydarzeń związanych z uroczystym wjazdem Pana Jezusa do Jerozolimy. Wsłuchujemy się również w opis Męki Pańskiej.

Nabożeństwa Wielkiego Tygodnia: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota (tzw. Triduum Paschalne) sprawowane będą o godz. 18:00.

• W Wielki Czwartek Msza Święta Ostatniej Wieczerzy zakończy się procesją z Najświętszym Sakramentem do bocznego ołtarza zwanego Ciemnicą; adoracja od godz. 19:00 do 20:00.
  • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły ilościowy i jakościowy; po nabożeństwie Męki Pańskiej adoracja przy Bożym Grobie do godz. 24:00. Strażaków z Głuska prosimy o dyżur przy Grobie Pańskim.
  • W Wielką Sobotę pokarmy na stół wielkanocny święcić będziemy od godz. 8:00 do 12:00 z odstępami półgodzinnymi. Na nabożeństwo poświęcenia ognia i wody chrzcielnej przynieśmy małe świece zwane paschalikami, które zapalimy na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Można je nabyć przy stoliku przed kościołem. Tam też można nabyć cukrowe baranki do dekoracji koszyka pokarmów wielkanocnych.

Msza Święta Krzyżma podczas której biskup poświęci oleje święte, które będą używane przez cały rok, sprawowana będzie w Katedrze Lubelskiej w Wielki Czwartek o godz. 10:00. Na tej Mszy Świętej kapłani odnowią swoje przyrzeczenia kapłańskie.

Procesja Rezurekcyjna o godz. 6:00 rozpocznie świętowanie Niedzieli Zmartwychwstania Jezusa. Zadbajcie, by do procesji zabrane były wszystkie emblematy procesyjne. Rezurekcja odprawimy w intencji wszystkich ofiarodawców dekoracji Grobu Pańskiego i jego dekoratorów. Następne Msze Święte będą odprawione o godz. 9:30, 11:30 i 18:00.

W Poniedziałek Wielkanocny (1 kwietnia) Msze Święte sprawowane będą w porządku niedzielnym. Wysłuchamy również słów pouczenia Bożego w formie Listu Rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Świętego Jana Pawła Drugiego. Ofiary z tacy oddamy do dyspozycji tej uczelni.

Comiesięczne spotkanie kół różańcowych będzie w drugi dzień Świąt Wielkanocnych – 1 kwietnia – o godz. 10:30 w kościele.

Zachęcamy wiernych do stoiska młodzieży Szkolnego Koła Caritas. Rozprowadzają świąteczne gadżety wykonane własnoręcznie. Dziękują za każdy złożony datek. O wielkopostną jałmużnę do puszki z napisem „Caritas” prosi Parafialne Koło Caritas. Małe świece zwane „paschalikami” będą przydatne w Liturgii Wielkiej Soboty na odnowienie przyrzeczeń ze Chrztu Świętego.

Zapowiedź przedślubna: Łukasz Kieliszek kawaler z Parafii tutejszej i Katarzyna Beata Sapon panna z Parafii p.w. Świętego Mikołaja w Lublinie (II).

SBP Piaski O/Świdnik