25 II 2024 R.

W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy piątek i pierwszą sobotę marca.

Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w czwartek i w sobotę o godz. 17:00; „Droga Krzyżowa” w piątek o 17:15; „Gorzkie Żale” – w niedzielę po Sumie (ok. 12:30).

Róża p.w. Matki Bożej Częstochowskiej różaniec poprowadzi w sobotę – 2 marca – o godz. 17:15.

Panie zorganizowane w Parafialnym Kole Caritas zbierają do puszki wielkopostną jałmużnę. Zachęcamy wiernych, by palmy nabywać z ich stoiska. Pozyskane tym sposobem środki materialne przydatne będą w niesieniu doraźnej pomocy osobom i rodzinom będącym w losowej i nagłej potrzebie.

Udział w Misterium Męki Pańskiej na dróżkach kalwaryjskich w Kalwarii Pacławskiej jest możliwy poprzez wyjazd autokarem z bazy firmy LUTUR 24 marca 2024 r. (w Niedzielę Palmową).  Czas i koszt wyjazdu oraz zapisy: na tablicy ogłoszeń.

Ekstremalna Droga Krzyżowa pod hasłem „Musicie od siebie wymagać” organizowana jest na 8 marca b.r. Adres mailowy na zapisy znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Druga Niedziela Wielkiego Postu poświęcona jest Dziełu Pomocy „Ad Gentes” misjonarkom i misjonarzom z Polski, pracującym w 99 krajach świata. Niedziela dzisiejsza jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pomóc można dobrowolną ofiarą do puszki Caritas znajdującej się przy prasie katolickiej lub poprzez wysłanie SMS-a. Więcej wiadomości na plakacie.

W połowie cmentarza na małym placu wyłożonym kostką brukową została ustawiona szafka z kilkoma półkami. Jest przeznaczona na składowanie będących w dobrym stanie ozdobnych zniczy. W miarę czyste nie muszą być wrzucane do kontenera jako odpady, ale mogą ponownie przez kogoś być wykorzystane. Można przyjąć, że tę metalową szafkę używać będziemy jako magazyn składania nadających się jeszcze do użytku i do pobrania na swoje potrzeby zniczy. Przenoszenie tych rzeczy z szafki na grób naszych krewnych zmarłych może przyczyni się do tego, że unikniemy czynności haniebnej jaką jest wykradanie zniczy z cudzych grobów.

Darczyńcom, którzy składają ofiary na dzieło renowacji ogrodzenia cmentarza – wdzięczność i podziękowanie! Bóg wynagrodzi! Podobne słowa kierujemy do mężczyzn zorganizowanych w Kręgu Domowego Kościoła naszej Parafii, którzy własną pracą wymienili na nową wykładzinę na stopniach ołtarza Mszy Świętych i na klęczniku przy balustradzie, gdzie wierni przyjmują Komunię Świętą. Dziękujemy!

SBP Piaski O/Świdnik