DZIEŃ PAŃSKI – 15 V 2022 R.

PRZESŁANIE SŁÓW EWANGELII WEDŁUG ŚWIĘTEGO JANA 13,31-33a.34-35

Mowa Jezusa należy do pożegnalnych. Naprzód mamy potwierdzenie, że poprzez swoje czyny Jezus objawił chwałę Ojca, oraz że uwielbienie Jezusa przez Ojca już się dokonało. Publiczna działalność Chrystusa dobiega końca i zbliża się moment Jego odejścia. Święty Jan Apostoł, autor dzisiaj czytanej Ewangelii, używa tak charakterystycznych dla siebie elementów języka, kiedy zwraca się do swoich uczniów, kiedy używa słów: „dzieci” i „przykazanie nowe”. Odwzorowują one nakaz wzajemnej miłości we wspólnocie Apostołów i miłości Jezusa do nich. Uczniowie Jezusową miłość już poznali w Jego czynach. Największym jej dowodem będzie oddanie życia za przyjaciół swoich. Jezus jest Zbawicielem.

Tekst: Pismo Święte Nowego Testamentu, Edycja Świętego Pawła, Częstochowa 2006, str. 345n;

Rysunek z Internetu: Przykazanie nowe daję wam…

SBP Piaski O/Świdnik