Parafia Rzymskokatolicka

pod wezwaniem Świętego Jakuba  Apostoła
w Lublinie

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

18 IV 2021 R. – III NIEDZIELA WIELKANOCY

 

Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny. Ma nas zachęcić do częstego odczytywania na nowo Księgi Życia, którą jest Pismo Święte. „Nieznajomość Biblii jest nieznajomością Chrystusa” – uczył Święty Hieronim. Niech lektura i rozważanie słów Bożych zapisanych w Biblii staje się głównym elementem podążania drogą wiary z Chrystusem Zmartwychwstałym.

Za tydzień w niedzielę – 25 kwietnia – na Mszy Świętej o godz. 9:30 kanoniczną wizytację rozpocznie Ksiądz Biskup Mieczysław Cisło. Po oficjalnym powitaniu przedstawiciele wspólnot działających przy naszej parafii w krótkich przemówieniach przedstawią swoje grupy. W przerwie między Mszami Świętymi wybrani przedstawiciele tych grup będą mieli w „starej plebanii” spotkanie z Księdzem Biskupem. Relacja proboszcza z działalności duszpastersko-materialnej w parafii i kościele będzie przed rozpoczęciem Mszy Świętej o godz. 11:30. Sakramentu Bierzmowania Ksiądz Biskup udzieli na Mszy Świętej o godz. 13:00.

Sakrament Pokuty dla kandydatów do Bierzmowania, ich rodziców, rodzeństwa, świadków i pozostałych wiernych będzie w sobotę o godz. 18:30. Do Spowiedzi należy się przygotować sumiennie i uczciwie, dogłębnie wykonać rachunek sumienia, ponownie nauczyć się formuł wypowiadanych w konfesjonale, a przede wszystkim z wiarą odmówić przed spowiedzią słowa aktu żalu za popełnione grzechy. Po odejściu od konfesjonału jeszcze na kilka minut trzeba pozostać w kościele na dziękczynnej modlitwie za odpuszczone grzechy. Całość modlitw znajdziecie w książeczkach.

Sprzyjającym do Spowiedzi Świętej miejscem i czasem są czwartki, kiedy po wieczornej Mszy Świętej w kościele trwa adoracja Najświętszego Sakramentu od 18:30 do 19:30. Zachęcamy dziewczęta i chłopców oraz rodziców do „zakosztowania” przed Bierzmowaniem (choćby tylko kilka minut) adoracyjnego i modlitewnego przebywania sam na sam z Panem Jezusem.

Prasę katolicką można nabyć przy stoliku znajdującym się w kruchcie kościoła. Ministrantom dziękujemy za pomoc w jej kolportażu.

Módlmy się… Sakramentalny Związek Małżeński zawarli Katarzyna i Grzegorz Smagała – „Pod Twoją obronę, uciekamy się…”;

W minionym tygodniu zmarła ś.p. Wanda Krysa (l. 73) z ul. Głuskiej – „Wieczny odpoczynek, racz jej dać…”.

Rysunek: Archiwum parafialne – Młodzież i nauczyciele uczestniczą w Piątym Narodowym Czytaniu Pisma Świętego.

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA pod wezwaniem Św. Jakuba Apostoła w Lublinie - Głusku

Konto Kościoła:
Spółdzielczy Bank Powiatowy
w Piaskach O/Świdnik
SBP Piaski O/Świdnik

49 8689 0007 6001 4692 2000 0010

Kontakt

ul. Głuska 145,
20-385 Lublin

tel. +48817518617

e-mail:
xzp1955@gmail.com

Zobacz na mapie

Główne Linki

O KOŚCIELE
MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA
INTENCJE MSZALNE
OGŁOSZENIA
AKTUALIA
WSPÓLNOTY
GALERIA
LINKI
KONTAKT

Wspólnoty istniejące przy parafii

Przy naszej parafii działa 17 wspólnot.